Статут ГО “Західноукраїнське орнітологічне товариство”

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Громадська організація "Західноукраїнське орнітологічне товариство”, (надалі “Товариство”), є добровільною, неурядовою, самоврядною, нерелігійною і неприбутковою організацією, створеною за ініціативою громадян, яка в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про об'єднання громадян", іншими законодавчими актами і даним Статутом.
1.2. Товариство є юридичною особою, має самостійний баланс, відокремлене майно, рахунки в банках у національній та іноземній валютах, власну печатку, штампи, фірмові бланки зі своїм найменуванням, іншу атрибутику та символіку, зразки яких затверджуються Загальними Зборами та реєструються у встановленому порядку, право від свого імені набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки.
1.3. Товариство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку і має право:
1.3.1. Від свого імені укладати угоди, контракти, інші юридичні акти.
1.3.2. Набувати майнових і особистих немайнових прав.
1.3.3. Представляти і захищати свої законні інтереси і законні інтереси своїх членів у державних та громадських органах, інших, установах, організаціях, підприємствах.
1.3.4. Проводити у встановленому порядку масові заходи.
1.3.5. Одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для виконання своїх статутних цілей.
1.3.6. Бути учасником інших об'єднань і спілок.
1.3.7. Розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі.
1.3.8. Засновувати засоби масової інформації.
1.3.9. Здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ та організацій зі статусом юридичної особи, заснування підприємств для виконання статутних цілей.
1.3.10. Вносити пропозиції до органів державної влади і управління, розповсюджувати і пропагувати свої цілі.Товариство політичною діяльністю не займається.
1.4. Товариство утворюється і діє з місцевим статусом. Товариство проводить свою діяльність на території західних областей України (Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької).
1.5. Найменування організації:
1.5.1. Повне: “Західноукраїнське орнітологічне товариство”.
1.5.2. Скорочене: “ЗУОТ”.1.6. Юридична адреса Товариства: Україна, 79008, м. Львів, вул. Театральна, 18.

2. МЕТА І ЗАВДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ.

2.1. Метою Товариства є:
2.1.1. Задоволення та захист законних, соціальних, економічних, творчих та інших суспільних прав та інтересів членів Товариства у природоохоронній науковій та освітній діяльності.
2.1.2. Вивчення умов проживання у західних областях України різних видів тварин, а особливо птахів, сприяння охороні та збільшенню чисельності їх популяцій.
2.1.3. Проведення науково-дослідної, навчальної, освітньої та природоохоронної діяльності в Україні, пропаганди серед населення бережного ставлення до тваринного світу.
2.2. Завданнями Товариства є:
2.2.1. Дослідження екології, поведінки, міграцій та інших аспектів життєдіяльності птахів та інших видів тварин.
2.2.2. Вивчення впливу довкілля та діяльності людини на умови проживання та чисельність популяцій різних видів тварин.
2.2.3. Дослідження впливу тварин на природне середовище.
2.2.4. Вивчення динаміки чисельності різних видів тварин в Україні.
2.2.5. Всебічне вивчення та моніторинг сучасного стану фауни України, вивчення та екологічна експертиза діючих і запроектованих об'єктів народного господарства, допомога у питаннях розробки екологічно безпечних технологічних процесів.
2.2.6. Сприяння створенню і формуванню заповідних об’єктів та розвитку вже існуючих з метою охорони та збагачення біорізноманіття України.
2.2.7. Організація заповідних об'єктів з метою збереження і поновлення зникаючих, малочисельних видів тварин, занесених до національної Червоної книги.
2.2.8. Організація і проведення конференцій, нарад, зборів, семінарів, шкіл зоологічного та природоохоронного напрямку.
2.2.9. Організація і сприяння діяльності національних і регіональних природоохоронних, зоологічних, орнітологічних бібліотек, лабораторій, кабінетів-музеїв, наукових колекцій, центрів.
2.2.10. Організація і проведення курсів, шкіл перекваліфікації та підвищення кваліфікації у галузі орнітології, зоології, охорони природи, мисливства, екології, лісівництва, сільського господарства, громадських інспекторів, природолюбів.
2.2.11. Проведення бесід, лекцій, гурткової та дослідної роботи, екскурсій, таборів, експедицій, в тому числі навчально-оздоровчих для дітей.
2.2.12. Проведення зйомок та показу науково-популярних і наукових кіно- та відеофільмів орнітологічної, зоологічної, екологічної та природоохоронної тематик, запису і тиражування аудіо касет та аудіо записів з голосами птахів, відеокасет та відеозаписів з сюжетами, фільмами про птахів, тварин та діяльність Товариства.
2.2.13. Освітянська та просвітницька робота з школярами та молоддю з метою виховання високої екологічної культури.
2.2.14. Співпраця з іншими громадськими та благодійними організаціями і фондами, які займаються спорідненою діяльністю.
2.2.15. Проведення або участь у проведенні культурно-масових заходів, спрямованих на популяризацію знань про фауну.
2.2.16. Інші види діяльності, які не заборонені чинним законодавством для громадських організацій і відповідають меті та статутним цілям Товариства.

3. ЧЛЕНСТВО В ТОВАРИСТВІ. ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНІВ.
3.1. Членами Товариства можуть бути повнолітні громадяни України, а також інших держав, які є фахівцями-науковцями або активними дослідниками аматорами в зоології або охороні природи, мають досвід роботи в цих або близьких за тематикою галузях науки.У діяльності Товариства можуть брати участь колективні члени. Колективними членами можуть бути трудові колективи підприємств, установ, організацій, інші колективи, які своєю діяльністю сприяють досягненню мети та статутних цілей Товариства. Представництво колективних членів Товариства здійснюється органами управління цих членів згідно з їх Статутами чи Положеннями. Колективний член Товариства володіє при голосуванні на Загальних Зборах одним голосом від кожних десяти працівників.
3.2. Прийом у члени Товариства та вибуття з нього здійснюється за поданням Правління і затверджується рішенням Загальних Зборів. Для вступу в Товариство громадяни подають письмові заяви на ім’я Президента.
3.3. Членство в Товаристві припиняється у випадках:
3.3.1. За власним бажанням члена на підставі письмової заяви.
3.3.2. Виключення з членів Товариства у випадку:- грубого чи неодноразового порушення умов Статуту;- невиконання обов’язків, передбачених Статутом;
- перешкоджання діяльності Товариства;- вчинення дій, які компрометують Товариство, завдають йому матеріальної або моральної шкоди.Членство в Товаристві припиняється за рішенням Загальних Зборів.
3.4. Член Товариства має право:
3.4.1. Брати безпосередню участь у діяльності Товариства відповідно до розподілу обов’язків, своїх фахових та громадських інтересів.
3.4.2. Обирати і бути обраним до органів управління Товариства.
3.4.3. Організовувати заходи, що відповідають меті й завданням Товариства.
3.4.4. Отримувати будь-яку інформацію, що стосується діяльності Товариства.
3.4.5. Вільно висловлювати свої погляди, зауваження, вносити пропозиції щодо діяльності Товариства та його керівних органів, вимагати їх розгляду останніми.
3.4.6. Виступати в засобах масової інформації від свого імені, а у разі надання відповідних прав – від імені Товариства.
3.4.7. Отримувати захист Товариства у випадку незаконних чи несправедливих дій з боку фізичних, юридичних осіб чи державних органів, при виконанні обов’язків пов’язаних з діяльністю Товариства.
3.4.8. Звертатися до Товариства у разі потреби для отримання практично-консультаційної допомоги у своїй науковій чи природоохоронній діяльності.
3.4.9. Об’єднуватись в осередки по областях і районах.
3.4.10. Добровільно вийти зі складу Товариства.
3.5. Член Товариства зобов'язаний:
3.5.1. Дотримуватися вимог цього Статуту.
3.5.2. Старанно виконувати обов’язки, покладені на нього відповідно до розподілу та доручення керівних органів Товариства.
3.5.3. Брати активну участь у діяльності Товариства, виявляти ініціативу для забезпечення її успішної діяльності.
3.5.4. Виконувати рішення керівних органів Товариства, прийнятих у межах їх компетенції.
3.5.5. Уникати вчинків, що можуть зашкодити діяльності Товариства.
3.5.6. Дотримуватись морально-етичних принципів Товариства, не займатися діяльністю, яка їм суперечить.

4. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТА СТРУКТУРА ТОВАРИСТВА.
4.1. Органами управління Товариства є:- Загальні Збори;- Наглядова Рада;- Президент;- Правління.
4.2. Вищим органом Товариства є Загальні Збори його членів. Загальні Збори правомочні, якщо на них присутні не менше 1/2 членів Товариства.
4.3. До складу Загальних Зборів входять всі члени Товариства, кожен з яких при вирішенні питань володіє одним голосом.
4.4. Загальні Збори скликаються Президентом не рідше одного разу на рік або в будь-який час на вимогу Правління, Наглядової Ради, 1/3 членів Товариства. Організація та підготовка зборів доручається Правлінню.У випадку складності скликання Загальних Зборів через велику кількість її членів, Правління може прийняти рішення про скликання конференції з меншим представництвом і про делегування конференції всіх повноважень Загальних Зборів.
4.5. До виключної компетенції Загальних Зборів належать:
4.5.1. Затвердження Статуту, внесення змін і доповнень до нього.
4.5.2. Визначення структури Товариства.
4.5.3. Обрання та звільнення з посади Президента, членів Наглядової Ради та Правління.
4.5.4. Прийняття та виключення з членів Товариства.
4.5.5. Прийняття рішення про реорганізацію Товариства, призначення ліквідаційної комісії.
4.5.6. Затвердження символіки та атрибутів Товариства.
4.6. Рішення Загальних Зборів приймаються простою більшістю голосів членів, що беруть участь у Загальних Зборах, з таких питань:
4.6.1. Прийняття змін і доповнень до Статуту.
4.6.2. Реорганізація чи припинення діяльності Товариства.Рішення з усіх інших питань приймається простою більшістю голосів членів Товариства, що беруть участь у Загальних Зборах.
4.7. Виконавчим органом Товариства є Правління. Правління обирається на Загальних Зборах простою більшістю голосів присутніх, у кількості 3-5 осіб, терміном на 4 роки. Правління вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що входять до компетенції Загальних Зборів і Наглядової Ради. Правління збирається за потребою, але не рідше одного разу на квартал.
4.8. До складу Правління входять Президент, два Віце-президенти і два члени Правління.
4.9. Правління підзвітне Загальним Зборам і Наглядовій Раді та організовує виконання їх рішень. Рішення Правління приймаються простою більшістю голосів присутніх членів. Якщо присутня парна кількість членів правління, голос Президента приймається за два.
4.10. Правління діє від імені Товариства в межах повноважень, наданих Статутом, і у відповідності з чинним законодавством.
4.11. Правління здійснює нагляд і контроль за діяльністю осередків.
4.12. Роботою Правління керує Президент, який обирається на Загальних Зборах організації строком на 4 роки.
4.13. Президент може бути звільненим з посади за рішенням Загальних Зборів до закінчення строку:
-за власним бажанням;
-за невиконання вимог Статуту;
-за вчиненні ним протиправні дії;
-якщо його дії заподіяли шкоду Товариству.
4.14. Президент організації в межах своєї компетенції:
-без доручення діє від імені Товариства;
-представляє Товариство у відносинах з державними та громадськими організаціями та установами, іншими юридичними та фізичними особами;
-приймає на роботу та звільняє працівників Товариства, визначає їх посадові обов’язки;
-керує роботою членів і працівників Товариства;
-виконує рішення Загальних Зборів;
-виконує інші обов’язки, пов’язані з діяльністю Товариства, які не віднесені до компетенції Загальних Зборів, Наглядової Ради, Правління.
4.15. Президент формує пропозиції щодо персонального складу Правління та звітує про свою роботу та роботу Правління перед Загальними Зборами.
4.16. У разі дострокового припинення повноважень Президента, в період між Загальними Зборами, Наглядова Рада може доручити виконувати обов’язки Президента одному з Віце-президентів, до обрання нового Президента Товариства.
4.17. Наглядова Рада є контролюючим органом Товариства і виконує такі функції:
-контролює діяльність Правління стосовно виконання ним рішень Загальних Зборів, вимог чинного законодавства і Статуту Товариства;
-забезпечує максимальну ефективність діяльності Товариства;
-захищає права членів Товариства;
-розробляє, приймає і розглядає плани, проекти, пропозиції тощо за напрямками діяльності Товариства і його підрозділів та звіти по цій діяльності;
-здійснює нагляд за використанням майна та коштів Товариства;
-затверджує кандидатури Голів місцевих осередків.
До складу Ради входять представники різних областей регіону, які обов’язково повинні бути членами Товариства. Кількість членів Ради не може перевищувати 15 осіб і завжди повинна становити непарне число членів.
4.18. Члени Наглядової Ради обираються Загальними Зборами на період 4-х років простою більшістю голосів.
4.19. Члени Наглядової Ради не можуть бути членами Правління.
4.20. Рішення Наглядової Ради приймаються простою більшістю голосів.
4.21. Товариство може створювати місцеві осередки. Створення цих осередків затверджується Загальними Зборами. Чисельність осередку має становити не менше 3-х членів.
4.22. Місцеві осередки Товариства не є юридичними особами. В осередках діють такі органи управління, як Загальні Збори і Правління. Положення про місцеві осередки затверджується Правлінням.
4.23. Вищим органом місцевих осередків Товариства є Загальні Збори, які скликаються не менше одного разу на рік.До компетенції Загальних Зборів осередку належить:- прийняття рішень про проведення заходів, спрямованих на виконання статутних цілей Товариства:- обрання Голови та Правління осередку;- затвердження звітів Голови та Правління осередку;- обрання делегатів на конференції та збори Товариства.

5. КОШТИ ТА МАЙНО ТОВАРИСТВА. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ.
5.1. Товариство може мати у своїй власності кошти, рухоме й нерухоме майно, придбане на законних підставах, необхідне для здійснення його статутної діяльності.
5.2. Товариство має право здійснювати стосовно майна та коштів, які знаходяться у його власності, будь-які дії, що не суперечать його статутним цілям і законодавству України.
5.3. Кошти і майно Товариства утворюються за рахунок:- передачі коштів та іншого майна засновниками, членами Товариства або державою;- добровільних і цільових внесків від членів Товариства, а також від організацій, установ і підприємств, благодійних структур, громадян України та іноземних громадян і організацій;- грантів українських і закордонних організацій, підприємств, установ і фізичних осіб;- спонсорських внесків юридичних і фізичних осіб;- інших надходжень, не заборонених чинним законодавством.
5.4. Товариство користується самостійністю у питаннях прийняття господарських рішень, використання власних фінансових і матеріальних ресурсів відповідно до вимог законодавства.
5.5. Фінансова діяльність Товариства здійснюється відповідно до вимог законодавства України.
5.6. Товариство може мати у своїй власності приміщення, споруди, інвентар, обладнання, цінні папери, кошти (також в іноземній валюті) та інше майно необхідне для своєї діяльності, реалізації цілей та завдань.

6. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА.
6.1. Товариство здійснює міжнародну діяльність у порядку, передбаченому чинним законодавством і може вступати в міжнародні спілки, підтримувати прямі міжнародні контакти, укладати відповідні угоди, а також брати участь у міжнародних заходах, цілі яких не суперечать інтересам України та її міжнародно-правовим зобов’язанням.
6.2. Товариство може проводити міжнародні семінари, конференції, виставки, конкурси тощо.

7. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ.
7.1. Пропозиції щодо внесення змін до Статуту можуть вноситися будь-ким з членів Товариства.
7.2. Рішення щодо внесення змін до Статуту приймаються 3/4 голосів Загальних Зборів і реєструються у відповідних органах згідно з чинним законодавством.

8. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА.
8.1. Припинення діяльності Товариства може здійснюватись у вигляді реорганізації або ліквідації.
8.2. Реорганізація Товариства проводиться за рішенням Загальних Зборів, які встановлюють порядок та форми її проведення. При реорганізації Товариства всі його права та зобов'язання переходять до його правонаступника/правонаступників.
8.3. Ліквідація Товариства може проводитись за рішенням Загальних Зборів або рішенням судових органів. Рішення про ліквідацію приймається Загальними Зборами у 3/4 голосів членів, що беруть у них участь.
8.4. Ліквідація Товариства здійснюються ліквідаційною комісією, що призначається Загальними Зборами або органом, що став ініціатором ліквідації. До ліквідаційної комісії з моменту її призначення переходять всі права та обов'язки по управлінню справами та майном Товариства.
8.5. У випадку ліквідації Товариства майно не розподіляється між його членами, а передається іншій неприбутковій громадській організації або, за рішенням суду, скеровується в дохід державі.

Немає коментарів:

Дописати коментар