Правила для авторів

"Troglodytes" публікує статті та повідомлення за матеріалами наукових і прикладних досліджень з усіх питань орнітології та інших сучасних проблем, пов’язаних з вивченням птахів.

1. Загальні вимоги
Рукописи статей, які подаються, не повинні бути опублікованими раніше.
Рукопис подається у двох екземплярах (формат А-4) українською, російськоючи англійською мовою (за вибором авторів).
Оптимальний об’єм статті не повинен перевищувати 12 сторінок разом зі списком літератури, таблицями, підписами до рисунків, рефератами українською та англійською мовами.
Об’єм коротких повідомлень – до 2 сторінок.

2. Форма подання і структура рукопису

Рукопис повинен бути набраним у одному з поширених текстових редакторів (для максимальної сумісності рекомендуються файли з розширеннями .doc, .rtf), надрукований з одного боку стандартного аркуша (А-4). Поля: верхнє – 35 мм, нижнє – 60 мм, ліве – 20 мм, праве – 75 мм. Шрифт тексту і формул Times New Roman, розмір шрифту основного тексту – 10, міжрядковий інтервал – одинарний, абзац – 0,7 см, без табуляторів, переносів і автоматичної нумерації. Вирівнювання тексту (крім заголовка і підписів до таблиць) – за шириною. Сторінки не нумеруються. Діаграми слід додатково супроводжувати таблицями даних.
До статті необхідно додавати анотації українською та англійською мовами (назва,автори, стисла інформація обсягом до 200 слів, ключові слова, адреси), до коротких повідомлень та заміток – лише англійською (назва, автори, стисла інформація). Англійською також необхідно дублювати підписи до рисунків та таблиць.
Оригінальні статті повинні мати такі логічні розділи, які розмежовуються в тексті порожнім рядком: вступ; матеріал та методи дослідження; результати та їх обговорення; висновки; список літератури. Виклад статті має бути чітким, зрозумілим, стислим. Подяки, якщо треба, розташовують після висновків.
Усі рисунки та фотографії мають бути чіткими, контрастними і додаватися в електронному вигляді у форматі .tif або .jpg.
Послідовність розташування матеріалу в рукописі:
  • УДК – без абзацу, (Ж). Після УДК пропустити рядок. Вирівнювання – по лівому краю.
  • Назва статті – без абзацу (Ж, великі). Після назви пропустити рядок. Вирівнювання – по центру.
  • Ініціали та прізвища авторів, позначені числовим верхнім індексом, який відповідає порядковому номеру адреси установи, де працює автор – без абзацу. Вирівнювання – по центру. Після прізвищ авторів пропустити рядок.
  • Анотації українською та англійською мовами, розмір шрифту – 9. Друкуються без абзацу.
  • Ключові слова – без абзацу, до 6 слів.
  • Список установ та їх повні адреси, е-mail – без абзацу, (К). Перед кожною адресою ставиться порядковий номер. Після адреси пропустити рядок.
  • Основний текст (текст – звичайний, назва розділів – Ж; до і після назви розділу – порожній рядок).
  • Рисунки, графіки, таблиці і підписи до них – без абзацу, розмір шрифту – 9.
  • Список літератури – шрифт – 9.
При першій згадці виду в тексті наводять його латинську назву. Автор і рік вказують лише у випадках, пов’язаних із питаннями систематики. Назви птахів у таблицях наводять тільки латинською мовою. Латинські назви видів і родів пишуться курсивом, автор і рік – звичайним шрифтом. Латинські назви таксономічних категорій вище родини пишуться звичайним шрифтом згідно Міжнародного кодексу зоологічної номенклатури. 

Рекомендуємо використовувати латинські, українські та англійські назви птахів згідно з Г.В. Фесенком, А.А. Бокотеєм (2007)*, при використанні інших джерел слід обов'язково посилатися на них в «Матеріалах та методиках».

Скорочені назви установ, організацій, складних термінів та ін. при першій згадці супроводжуються повними назвами. Загальноприйняті скорочення вживаються згідно з вимогами та правилами ДСТУ 3582-97.

Розрахунки та числові матеріали повинні супроводжуватися необхідною статистичною інформацією: кількість особин або вимірювань, середнє і граничні значення, похибка, достовірність і т.п.

В тексті використовувати лише «парні лапки». В складних словах і при описі інтервалу необхідно використовувати дефіс без пробілів (наприклад: «Азово-Чорноморський», «10-20 м», «22-25 липня»). В тексті і при оформленні списку літератури необхідно використовувати коротке тире «–», перед і після якого ставляться пробіли. Крапка не ставиться після заголовку статті, назв розділів і розмірностей (с – секунда, м – метр, г – грам). Крапка ставиться після скорочень (р. – рік, тис. – тисяча, ос. – особин).

3. Список літератури та цитування
Перелік використаних джерел розташовують в алфавітному порядку за прізвищами авторів (спочатку кириличний алфавіт, потім – латинський) та хронологічному порядку – для низки статей одного автора.
У списку літератури бібліографічні відомості наводяться згідно наступних вимог:

для публікацій в періодичних виданнях:
Прізвище та ініціали автора (-ів). Назва статті // Назва журналу. – Рік. – Том, номер або випуск. – С. 00-00.

для книг:
Прізвище та ініціали автора (-ів). Назва повністю. – Видання (якщо необхідно). – Місце видання (повністю): Видавництво, рік. – Кількість сторінок. (Додаткові відомості, наприклад, серія видань або мову роботи).

для колективних монографій:
Назва книги повністю. / Прізвище та ініціали автора (-ів). За ред. Прізвище та ініціали редактора. – Місце видання: видавництво, рік. – Кількість сторінок.

для розділу в колективній монографії:
Прізвище та ініціали автора (-ів). Назва розділу повністю / Прізвища та ініціали авторів (редакторів). Назва книги повністю. – Місце видання: Видавництво, рік. – С. 00-00.

для матеріалів конференцій, збірника статей:
Прізвище та ініціали автора (-ів). Назва статті повністю // Назва збірника повністю (Місце і дата проведення конференції) – Місце видання: Видавництво, рік. – С. 00-00.

У списку літератури наводять лише опубліковані роботи, на які є посилання у тексті. Авторам слід уважно перевіряти список літератури, оскільки у разі виявлення в ньому неточностей редакція має право відхилити статтю.

У тексті посилання робиться так – (Петришин, 1990); (Іванов та ін., 1997); Нещодавно І.І. Костів та ін. (1991) показали, що... При згадуванні кількох джерел їх перелік наводиться у хронологічному порядку (Delap, 1912; Страутман, 1963; Каталог…, 1991).

4. Таблиці
Таблиці повинні бути розміщені в тексті після посилання на них і пронумеровані послідовно арабськими цифрами (біля слова «таблиця» в правому верхньому кутку перед назвою таблиці). Назва таблиці через один інтервал дублюється назвою англійською мовою. Товщина ліній (рамок таблиць) – 0,5 пт. Слово «Таблиця 1.», «Table 1.» – звичайний, текст назви – Ж. Текст у таблиці – 9 шрифт. Заголовки граф таблиць пишуться з великої літери, підзаголовки – з малої, шрифт – Ж. Якщо розмір таблиці понад одну сторінку – заголовки стовпців нумеруються арабськими числами, які дублюються зверху таблиці кожної окремої сторінки. Посилання у тексті – (табл. 1), за наявності в рукописі однієї таблиці – (таблиця).

5. Ілюстрації
Ілюстрації повинні бути готові до безпосереднього відтворення, видрукувані на лазерному принтері або зроблені на білому папері чорною тушшю. Всі ілюстрації до статті повинні бути вмонтовані в текст, а також подані окремо в форматах .tif або .jpg з роздільною здатністю не менше 300 dpi.

Номер наводиться перед підписом до рисунка, який подається двома мовами (Рис. 1. 
Підпис мовою статті; Fig. 1. Підпис англійською). Посилання у тексті – (рис. 1), за наявності в рукописі одного рисунка – (рисунок). В графіках та діаграмах обов’язково повинні бути підписані осі координат та вказана розмірність показників. Після підпису фотографії слід вказати її автора.

6. Додаткова інформація
На окремому аркуші наводяться дані про авторів (прізвище, ім’я, по-батькові, посада і повна назва установи, де працює автор, науковий ступінь, вчене звання, адреса), а також телефон і Е-mail автора, який буде вести листування з редакцією.

Редакція залишає за собою право скорочувати і виправляти надіслані статті, а також публікувати їх у вигляді коротких повідомлень за згодою автора. Рукописи і фото не повертаються.

Матеріали, надісланні без дотримання зазначених вимог, редакція не розглядатиме.
------------------------------------------------------------------------
* Фесенко Г.В., Бокотей А.А. Анотований список українських наукових назв птахів фауни України (з характеристикою статусу видів). – Київ-Львів, 2007. – 112 с.