Книжка складається з оповідей у популярному стилі, написаних на основі спостережень за птахами. В одних з них автор ділиться враженнями, отриманими під час орнітологічних екскурсій, в інших описано фауну птахів деяких ландшафтів природного довкілля, а також особливо цікаві випадки у стосунках людини з птахами. Один із розділів містить розповіді з описом умов існування птахів, особливостей їхньої поведінки, пристосованості до перебування поряд з людиною. Велику вагу приділено походженню назв птахів. Видання ілюстроване значною кількістю фотографій птахів. Книжка буде цікавою для широкого кола читачів, від початківців у птахоспогляданні до цілком досвідчених природолюбів, оскільки спонукатиме до отримання власних вражень від уважних і обережних спостережень у природі.
У книжці наведено характеристику статусу 443 видів птахів, які траплялися або трапляються на території України від другої третини ХІХ ст. Крім того, таксономічний перелік доповнено 370 підвидами, виявлених у нас упродовж указаного періоду. Один із видів, що раніше відносили до нашої фауни, запропоновано виключити з неї через його невдалу інтродукцію. Стосовно видів Червоної книги України наведено оцінку їхньої відносної чисельності. У деяких випадках визначено рівень чисельності й для інших видів, переважно нечисленних і залітних. Книжка містить розділ з аргументами щодо обрання українських назв для певних видів птахів, відносно яких можуть виникати дискусії. У ній наведено не лише латинські, а й англійські назви видів.
У книжці розглянуто підходи до укладання переліку вітчизняних назв птахів світу. Він містить понад 12,5 тис. таксонів таких рівнів, як надряд, ряд, родина, підродина, рід, вид. Перелік укладено на основі класифікаційної системи, яку використано в багатотомному виданні “Handbook of the Birds of the World”. Назви птахів походять з різних джерел і ґрунтуються на транслітерації, перекладі, прототипах, прямому запозиченні з кількох європейських мов: латинської, англійської, іспанської, німецької, словацької, польської, французької. Значною мірою використано синоніми власних національних назв птахів, запропоновано неологізми. Описано принципи і вказано способи, за якими укладено вітчизняну систему назв птахів. Особливу увагу приділено обранню назв родів.
Стосовно придбання цих книжок звертайтеся до автора за адресою – h.fesenko@gmail.com
Стосовно придбання цих книжок звертайтеся до автора за адресою – h.fesenko@gmail.com