Курси "BirdID"

Перші в Україні курси з визначення птахів
Спостереження за птахами стає популярним в  Україні, і щороку все більше людей захоплюється бьордвочингом. Проте, наразі бракує україномовних ресурсів та проектів для того, щоб будь-хто бажаючий міг навчитися визначати птахів. Нарешті з’явилася така можливість - у 2017 році ЗУОТ розпочало перші в Україні курси з визначення птахів у природі. 
Таку можливість ми отримали завдяки співпраці з Nord University http://www.nord.no/en.
Курс, розроблений цим норвезьким університетом, призначений для навчання визначення птахів в природі за виглядом (240 видів) та голосом (170 видів). Навчання проводиться на базі навчального веб-сайту http://www.birdid.no/, який доступний українською мовою та вкінці оцінюється онлайн екзаменами.
Координатор проекту BirdID Ukraine Кузьо Г.О.
Викладачі: Бокотей А.А., Струс Ю.М., Скирпан М.В., Атамась Н.С., Казанник В.В., Мартинюк В., Дребет М., Матвеєв М.Д., Тарасенко М.О., Настаченко О., Бредбієр П.
Навчальні групи наразі є у Львові, Києві, Дніпрі та Кам'янець-Подільському. Найбільш активні бьордвочери вже навіть ведуть власні спостереження та допомагають нам у зборі даних для регіональних моніторингових програм: обліки лебедя-шипуна на заході України http://zuotov.blogspot.com/p/blog-page_38.html, спостереження осінньої міграції журавля сірого (http://bit.ly/2wY8kWu), спостережень за птахами годівничок (http://bit.ly/2zcnCdU), тощо.

Викладачі проводять навчальні лекції та екскурсії в різних біотопахПід час спільних польових виїздів аматори навчалися не лише впізнавати птахів, але й дізнавалися про особливості біології видів, екологічні взаємозв’язки та загрози, а також вчилися проводити обліки. 

Деякі корисні матеріали для вивчення птахів:
Як вчити голоси птахів?
Частина лекцій доступна на каналі BirdID Ukraine в Youtube

Немає коментарів:

Дописати коментар