Обліки лебедя-шипуна на заході України


У 2016 році Західноукраїнським орнітологічним товариством започатковані регіональні обліки лебедя-шипуна (Cygnus olor), які охоплюють Волинську, Рівненську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Метою обліків є встановлення чисельності виду в регіоні, виявлення місць гніздування, моніторинг успішності гніздування, визначення можливої небезпеки для цього виду. Також важливою метою програми є залучення якнайширшого кола громадськості до участі в дослідженні та охороні птахів. Програма орієнтована на всіх любителів природи, як професійних орнітологів, так і аматорів - школярів, учителів, студентів, бьордвочерів та ін. 

Просимо всіх бажаючих взяти участь в обліках. Для цього потрібно небагато – будь-якого дня у період із початку травня до кінця серпня зазирнути на найближчий став чи іншу водойму, де оселилися лебеді та заповнити просту анкету. Інформацію можна отримати й методом опитування, коли хтось зі знайомих (місцевий житель, рибалка чи ін.) може повідомити про свої спостереження птахів із виводками на водоймі. Якщо Ви маєте можливість більш регулярно спостерігати за гніздовою парою, зокрема бачити хід зростання пташенят, визначати фактори, які заважають гніздуванню птахів, знаєте причини загибелі дорослих та пташенят тощо, також повідомляйте. Для нас є важливою та корисною будь-яка інформація про цього птаха. Ми будемо дуже вдячні всім за надіслані матеріали.

Терміни спостережень та прийому матеріалів - травень-вересень (включно).

Результати обліків, а також фото й відеоматеріали, можна надсилати на поштову адресу: м. Рівне, вул. Басівкутська, 25, поштовий індекс 33025,

або на електронну пошту: zuot.office@gmail.com,
або ж ви можете заповнити просту онлайн форму.

Координатори програми:
+380985838523, +380505679976 - Ільчук Василь Петрович
+380937273342 - Гринюк Петро МихайловичНемає коментарів:

Дописати коментар