пʼятниця, 1 березня 2019 р.

Облік рибалочки в Україні

Шановні колеги.
 
Під час останніх зборів ЗУОТ виникла ідея спробувати оцінити кількість та розповсюдження рибалочки (Alcedo atthis) на річках та інших водоймах України

Так як спеціальних моніторингових досліджень щодо рибалочки в Україні не відбувалось, стан його популяції в Україні невідомий. Водночас багато з нас під час польових досліджень на річках та інших водоймах у щоденниках накопичили чимало супутніх даних щодо зустрічей та спостереження рибалочок. Є думка спробувати ці спостереження зібрати, звести до купи, проаналізувати, та зробити велику статтю з купою співавторів щодо чисельності та розповсюдження рибалочки та його статусу в Україні.

Аналіз спостережень та ступінь достовірності гніздування планується робити за Kucharski, 2009.

Тому запрошуємо продивитися свої польові щоденники та виписати та вислати дані щодо зустрічей та спостереження рибалочок на річках України.

Дані, що дозволяють рахувати наявність гніздової пари на ділянці спостережень та становлять інтерес (достатньо хоча б одного з перерахованих спостережень) :
    1. Спостереження копуляції; годування однією особиною пари іншої особини; бійки за територію; спостереження особини з рибою у дзьобі, яка кудись полетіла; пара, що непокоїться та з тривожними криками літає поблизу спостерігача.
    2. Жила заселена нора: дорослі птахи, що залітають у нору та вилітають з неї; всередині пищать пташенята; льоток та урвище поруч вкрите білим послідом; з нори тхне рибою; виводок сидить коло нори; коло нори було знайдено шкарлупу від яєць.

Окрім цього, потрібні такі дані:
    1. Точна дата спостереження.
    2. Точне місце спостереження (дані GPS або якомога докладніший опис – прив’язка до населених пунктів тощо).
    3. Стислий опис гніздового біотопу (висота розміщення нори, віддаленість від водойми, тип ґрунту урвища, наявність поруч лісу і будь-які додаткові дані).
    4. Загальна довжина маршруту по руслу (для байдаркових експедицій та піших експедицій вздовж берега), початкова та кінцева точка маршруту (селище, точка GPS тощо).


Особливо цікавим є спостереження на одній та тій самій ділянці протягом декількох років.

Дані просимо надсилати Атамась Наталі на адресу atamasnataly@gmail.com.

Сподіваємось, у нас вийде порахувати рибалочку та зробити гарну публікацію.


Фото:♂ Рибалочка (Alcedo atthis) Фотограф Shantanu Kuveskar, Mangaon, Maharashtra, India.jpg

Немає коментарів:

Дописати коментар